Port Artur GruppPort Artur HaldusPort Artur ArendusPort Artur Kaubanduskeskused
sisukord
et
en
ru
 
 

Hoone tutvustus

Planeeritav hoone jääb jõekaldale, mis ühelt poolt asub vana ja uue silla vahel ning teiselt poolt ühendab uut Pärnu linna keskust (Pika ja Laia tänava vaheline ala) jõeäärse alaga. Planeeritava hoone suurus on hinnanguliselt 79 000 m2, hoone ise oleks 4 korruseline ja idapoolsele küljele tõuseks 17 korruseline hotelliks mõeldud kõrghoone.

Hoone on planeeritud multifunktsionaalse kompleksina. Hoone peamiseks funktsiooniks on ärikeskus, mis paikneb hoone horisontaalses osas. Kaubandus- ja teeninduspinnad paiknevad esimesel ja teisel korrusel. Restoranid, baarid, kohvikud, ööklubi, kasiino ja rekreatsioonipinnad (spa, tervishoid) jäävad hoone jõepoolsele küljele, avanedes jõepoolsele terrassile.

Kontoripinnad ja konverentsikeskus jäävad keskuse ülemisele korrusele ning avanevad lõuna ja põhja suunda.

Kuue saaliga kobarkino asub hoone kolmandal ja neljandal korrusel. Juurdepääs kinole on hoone eest Laialt tänavalt ja hoone seest.

Laia tänava poolse fassaadi kujundamisel on kasutatud betooni ja klaasi. Soklikorrusele on planeeritud umbes 600 kohaline autoparkla.

Kõrghoone soklikorrusel asuv parkla on mõeldud hotelli ja korterite teenindamiseks. Kõrghoone esimeselt korruselt saab alguse läbi kolme korruse ulatuv hotelli fuajee. Kõrghoonesse planeeritavad ruumid avanevad peamiselt lõuna-lääne suunas vaatega jõele ja jõekallastele.

Promenaad, avalik linnaväljak, terrassid ja park moodustavad hoonet ümbritseva roheala, mida saab kasutada erinevate ürituste korraldamiseks aastaringselt.

Hoone keskel asub aatrium, mis on klaaskatusega ning kaitseb välise ilmastiku eest ja annab hoone sisemusele loomuliku valguse. Sisemist väljakut ümbritsevad erinevatel tasapindadel paiknevad rõdud ja käiguteed.

Hoonekompleks koos rohealadega moodustab terviku, millest võiks kujundada Pärnu kui turismilinna jaoks olulise vaatamisväärsuse.

Port Arturi kvartali ümbrusest on kujunemas uus Pärnu linna keskus.

Uudised ja teated
15.09.15  12:27

Selgusid Port Artur 2 ja parkimismaja vahelise hoone arhitektuurikonkursi tulemused

Port Artur korraldas arhitektuurivõistluse Aida tn 10 kinnistule Port Artur 2 ja...

loe edasi
Port Artur Grupp toetab